Opis projektu

More...

Multi service

Wspólnie z Rasch Studio zajęliśmy się przygotowaniem spotu reklamowego Multi Service.

Sklep znajduję się w pasażu sklepów potocznie zwanych „jamnikiem” – stąd wizerunek ołówkowego jamnika na początku i końcu reklamy.

Wyzwaniem było dla nas stworzenie takiego modelu ołówkowego psa, który zachowywał by się jak prawdziwy, a przy tym wyglądał sympatycznie i był łatwy w animacji.

Jednym z największych problemów z jakimi musieliśmy się zmierzyć było to aby nos jamnika po zetknięciu z podłożem zaczynał rysować ścieżkę, taką jaką zostawia prawdziwy ołówek. Do czubka nosa przymocowaliśmy „Emiter” który na kartce zostawiał setki malutkich kwadratów, co wygląda jak ślad zostawiony przez prawdziwy rysik.

W ostatnim ujęciu złączyliśmy prawdziwe ujęcie z grafiką 3d – napis i jamnika dodaliśmy na postprodukcji. Podczas dodawania grafiki 3d do prawdziwego otoczenia występuję problem oświetlenia sztucznych przedmiotów. Aby wszystko wyglądało bardziej naturalnie stworzyliśmy mapę otoczenia i model jamnika oświetlaliśmy nie światłem, a specjalnie przygotowaną teksturą, dzięki temu na model padało to samo światło i o takiej samej barwie co na otoczenie.

 Nawet w mniejszych produkcjach warto zastosować elementy grafiki trójwymiarowej – produkcja jest przez to ciekawsza i barwniejsza.